Uroda

5 zalet laserowej korekcji wzroku. Musisz je poznać!

Niestety, wady wzroku ograniczają. I choćbyś nie wiem jak przekonywał, że lubisz swoje okulary, wiedz, że nic nie może się równać z obrazem, jaki oglądasz zdrowymi oczami. Laserowa korekcja wzroku jest zabiegiem szybkim i bezpiecznym, a co najważniejsze – przywraca dobre widzenie, likwidując wady wzroku. Nie jesteś przekonany? Poznaj 5 zalet tej nowoczesnej metody!

1. Laserowa korekcja wzroku to zabieg bezbolesny

Obawiasz się bólu związanego z zabiegiem? Niesłusznie! Laserową korekcję wzroku przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym (do oka zostają podane krople znieczulające), więc obecność anestezjologa nie jest konieczna.

Zabieg jest całkowicie bezbolesny! Dyskomfort, który możesz odczuwać jest związany raczej z rozwórką, która zabezpiecza powieki przed mruganiem. Jednak wiedz o tym, że jest to tylko lekki ucisk.

2. Rekonwalescencja po laserowej korekcji wzroku nie jest długa

Rekonwalescencja po laserowej korekcji wzroku jest szybka i nie sprawia większych problemów. Praktycznie już drugiego dnia po zabiegu możesz wrócić do codziennej aktywności. Oczywiście zalecany jest oszczędny tryb życia i unikanie nadmiernego wysiłku fizycznego. Dobrze, abyś mógł zapewnić sobie przynajmniej kilka dni solidnego wypoczynku. Kwestie związane z odzyskiwaniem pełni dobrego wzroku są indywidualne i u każdej osoby wygląda to nieco inaczej (o czym lekarz Cię poinformuje).

Na pewno będziesz musiał na jakiś czas ograniczyć pracę przy komputerze, zaprzestać przebywania w zadymionych i zakurzonych pomieszczeniach, zrezygnować z opalania się i kąpieli w morzu czy basenie. Konieczne będą także wizyty kontrolne u specjalisty.

3. Laserowa korekcja wzroku daje szybki i długotrwały efekt

Po laserowej korekcji wzroku efekty w postaci poprawy widzenia odczujesz natychmiast. Raz na zawsze zapomnisz o problemach związanych z ostrością wzroku.

Zabiegowi poddajesz się raz i możesz liczyć na to, że przez wiele lat utrzymasz dobre widzenie.

Naturalnie między 40 a 45 rokiem życia może pojawiać się starczowzroczność, czyli spadek zdolności akomodacji oka. Jest to zjawisko jak najbardziej normalne. Wyeliminujesz je dzięki refrakcyjnej wymianie soczewek.

4. Laserowa korekcja wzroku jest nowoczesna i bezpieczna

Czy wiesz, że pierwsze zabiegi laserowej korekcji wzroku wykonywano już w latach 80.? Oczywiście od tego czasu postęp technologiczny sprawił, że metoda ta jest jedną z najbardziej bezpiecznych, jeśli chodzi o przywracanie dobrego wzroku.

Zabieg wykonuje się przy użyciu lasera exciemrowego lub femtosekundowego. Lekarz kontroluje każdy impuls lasera, a specjalna funkcja urządzenia pozwala śledzić ruchy gałek ocznych, przez co jego promienie działają tylko na zaplanowanej wcześniej powierzchni oka.

W nowoczesnej klinice okulistycznej pracują doświadczeni lekarze, którzy przed zabiegiem odpowiedzą na każde Twoje pytanie i wyjaśnią ewentualne wątpliwości.

5. Laserowa korekcja wzroku poprawia jakość i komfort życia

Owszem, laserowa korekcja wzroku wiąże się z dużym wydatkiem, ale czy nie warto potraktować tego jako inwestycję w zdrowie i przyszłość? Musisz wiedzieć, że poniesiesz jednorazowy koszt, a dobrym wzrokiem będziesz cieszyć się przez wiele długich lat.

Kiedy odzyskasz komfort widzenia zaczniesz być bardziej pewny siebie, zauważysz zmiany w życiu zawodowym i osobistym. Przede wszystkim uwolnisz się od okularów i soczewek kontaktowych, a co za tym idzie podarujesz sobie nową jakość życia. Wreszcie będziesz mógł uprawiać sporty bez żadnych ograniczeń.

Laserowa korekcja wzroku poprawi także Twój wizerunek. Zdejmiesz okulary lub soczewki kontaktowe ze świadomością, że już nigdy ich nie włożysz. Nareszcie spodobasz się sobie i to będzie widać w Twoim uśmiechu i blasku w zdrowych i co najważniejsze – dobrze widzących oczach.