Uroda

Jak dbać o włosy?

O lśniących i mocnych włosach marzy każdy. W końcu odgrywają bardzo ważną rolę w kwestii naszego wyglądu. Na ich stan wpływa jednak wiele czynników, i nie jest to wyłącznie pielęgnacja. Jak prawidłowo dbać o włosy i od czego warto zacząć, chcąc przywrócić ich zdrowy wygląd?

Zdrowie na pierwszym miejscu

Chcąc zadbać o włosy, warto w pierwszej kolejności zadbać o swoje zdrowie. Przesuszanie się skóry głowy, przetłuszczanie, wypadanie, łamanie — wszystkie te objawy mogą być spowodowane problemami zdrowotnymi. Cukrzyca, niedoczynność tarczycy, anemia i łysienie androgenowe to tylko kilka przykładów chorób, które można rozpoznać po stanie włosów. Dodatkowo należy zadbać o prawidłową dietę, która pozwoli dostarczyć organizmowi niezbędnych składników odżywczych.

Fryzjer, suszenie, związywanie włosów

Włosy należy delikatnie traktować, zwłaszcza gdy są mokre — wówczas są bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne. To samo dzieje się przy ich częstym prostowaniu, czy nieprawidłowym suszeniu. Należy unikać ich tarcia, delikatnie rozczesywać oraz związywać na noc.

Aby włosy były w dobrej kondycji, warto również zadbać o profesjonalnego fryzjera. Jeśli i Ty chcesz umówić się na wizytę, sprawdź aplikację Jean Louis David na telefon z Android’em https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.jeanlouisdavid lub z iOS’em —  https://apps.apple.com/pl/app/jean-louis-david-polska/id1006590394. Służy nie tylko do rezerwacji wizyt w całej Polsce, ale także i zakupu kosmetyków.

Prawidłowa pielęgnacja — czyli jaka?

Włosy, aby były odżywione i miękkie, potrzebują trzech, podstawowych składników. Są to proteiny, humektanty i emolienty.  Znajdują się w odżywkach i maskach. Proteiny nadają objętości i chronią włosy przed zniszczeniem. Humektanty nawilżają, a emolienty — tworzą warstwę ochronną na włosach. Ilość potrzebnych składników zależy od preferencji włosów — w końcu każde są inne!

Warto również znaleźć delikatny, skuteczny szampon i zadbać o dokładne oczyszczanie skóry głowy — nie tylko samych włosów na długości. Stan skóry głowy jest równie ważny.