Uroda

Pielęgnacja ciała latem – o czym należy pamiętać?

Uczucie przesuszonej i napiętej skóry nie jest niczym przyjemnym. Można go doświadczyć zwłaszcza latem i zimą, kiedy bariera ochronna szybko reaguje na słońce i zmianę temperatur. Nie tylko posiadaczki suchej skóry borykają się z tym problemem – może on dotyczyć każdej kobiety, niezależnie od wieku. Na szczęście odpowiednie dbanie o ciało latem może przynieść zadowalające efekty.

Jakie kremy na lato?

Krem do ciała powinien być nieodłącznym elementem kosmetyczki na wakacyjnych wyjazdach. Po goleniu, kąpieli w słonej wodzie i opalaniu, nałożenie tego kosmetyku nie tylko ukoi podrażnioną skórę, ale również stworzy na niej odpowiedni filtr ochronny. Ciekawym i często wybieranym rozwiązaniem są hydrożele. Naturalna formuła posiada przyjemną konsystencję i przynosi natychmiastową ulgę, szczególnie w przypadku kiedy zbyt długo siedzieliśmy na słońcu.

Lekki i wydajny krem do twarzy na noc – jaki wybrać?

Latem nie należy zapominać o delikatnej skórze twarzy, szyi i dekoltu. To właśnie te miejsca są narażone na promienie słoneczne, nawet jeśli nie przebywa się nad wodą. Krem na noc ma za zadanie zadbać o cerę w nocy, odbudować ją podczas snu i sprawić, że rano będzie wyglądała promiennie i zdrowo. Systematyczna aplikacja pozwoli na to, aby cera była gotowa na wyzwania kolejnego dnia. Kremy do nocnej pielęgnacji wybiera się, uwzględniając wiek, niedoskonałości i pożądane efekty. Ważne jest również żeby były nawilżające, niezależnie od typu skóry.

Dlaczego kremy na dzień są tak ważne?

Efektywna odbudowa komórek skóry to najważniejszy cel stosowania kremów na dzień. Cera staje się dzięki nim bardziej elastyczna i sprężysta, jest chroniona przed utratą cennej wody, a makijaż nałożony na dobry krem jest trwalszy i wygląda znacznie lepiej. Krem na dzień z naturalnymi składnikami chroni skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, w tym licznych zanieczyszczeń. Warto, aby zawierał filtr SPF, żeby dodatkowo lepiej chronić skórę przed promieniowaniem UV.