Uroda

Przekąski do pracy –zdrowe propozycje!

Artykuł partnera.

Przychodzisz do pracy, parzysz kubek kawy i zapominasz o jedzeniu do wieczora? Jeśli właśnie tak wygląda twój dzień, to najwyższy czas skończyć z błędami żywieniowymi. Aby móc pracować na 100% swoich możliwości i czuć energię, musisz się regularnie odżywiać. Dowiedz się, jakie przekąski są idealne do tego, aby zabrać je ze sobą do pracy!

1. Warzywa i owoce

Do lunchboxa warto zapakować warzywa pokrojone w słupki czy musy z owoców. Taką przekąskę możesz zjeść, nawet siedząc przed komputerem – i to bez obaw o sylwetkę (choć tak naprawdę nie polecamy tego na dłuższą metę). Jeśli chcesz urozmaicić swój zdrowy posiłek o cenne tłuszcze roślinne, do jedzenia wsyp też garść bakalii.

2. Shake’i

Taki mały posiłek może być solidną porcją niezbędnych składników odżywczych. W domu zblenduj ulubione owoce (np. banana, ćwiartkę awokado, jabłko), dodaj do nich jogurt, odrobinę miodu i przelej do zamykanego kubka. Tego typu przekąski oferuje także też dobra dieta pudełkowa. Toruń jest miastem, gdzie kupisz takiego shake’a także w sklepie – jednak zwróć uwagę, czy w jego składzie nie znajduje się dodany cukier.

3. Kanapki „deluxe”

Kromka białego chleba z plastrem sera to zdecydowanie za mało, aby dostarczyć organizmowi potrzebnych mu witamin i minerałów. Wartościową kanapkę przygotujesz, sięgając po ciemne pieczywo, pastę warzywną lub krem daktylowy. Dodaj na przykład chude mięso, odrobinę przypraw, świeże warzywa oraz ziarna dyni lub słonecznika. Jeśli chcesz codziennie jeść takie kanapki, możesz zdecydować się na catering dietetyczny. Toruń to miasto, w którym bez problemu zamówisz taką usługę.

4. Świeżo wyciskane soki

Podczas pracy nie możesz zapomnieć o nawadnianiu organizmu – pij dużo wody, a okazjonalnie sięgaj po zdrowe soki bez dodatku cukru. Mogą być one zrobione z sezonowych owoców lub z cytrusów.

Jeśli chcesz zadbać o swoją dietę, zajrzyj też na https://www.lightbox.pl/. LightBox oferuje m.in. dietę z wyborem menu.