Dom

Rola luster we wnętrzach industrialnych

Trudno jest sobie wyobrazić mieszkanie bez lustra. Potrzeba sprawdzania, tudzież potwierdzania, atrakcyjności własnego wyglądu jest bardzo ważna nie tylko pośród kobiet. Mężczyźni także pragną dobrze wyglądać. Dlatego też, lustra należą do jednych z najlepiej sprzedających się dodatków do domu. W zależności od aranżacji wnętrza, lustro zawsze powinno podkreślić indywidualny charakter danego pomieszczenia. Jak dobrać najlepsze lustro do wnętrza? Czym się kierować przy wyborze lustra do wnętrza industrialnego?

Szkło we wnętrzu

Szkło jest bardzo modnym elementem wykończenia wnętrz, nie zależnie od dominującego w mieszkaniu stylu. Szkło, jako materiał wykończeniowy, posiada szeroki zakres zostawań np: szklana ściana oddzielająca strefy w salonie czy drzwi w kabinie walk in.

Coraz większą popularnością cieszy się jednak, szkło jako element dekoracji wnętrz. Bardzo popularnym produktem ze szkła używanym do dekoracji pomieszczeń są lustra.

Jak dobrać lustro do wnętrza?

Lustro posiada, nie tylko funkcję użytkową, lecz również bardzo duży aranżacyjny potencjał. Lustra mogą być bardzo cennym środkiem przy budowaniu nastroju oraz przestrzeni w danym pomieszczeniu.

Naturalnie, lustra muszą się komponować z ogólnym stylem danego wnętrza, w którym się znajdują. Najbardziej popularne są lustra na wymiar, umieszczane w przedpokoju – przydatne jest obejrzenie się w lustrze przed wyjściem, bądź po przyjściu do domu.

Bardzo praktyczne jest również, posiadania lustra na wymiar w łazience (np: w celu zrobienia makijażu) – powinno być ono dopasowane do stylu łazienki. Jednak gdzie jeszcze sprawdzi się lustro na wymiar?

Lustro we wnętrzu to idealna dekoracja

Lustra na wymiar są doskonałą dekoracją dla każdego pomieszczenia. Podczas wyboru luster na wymiar do mieszkania należy pamiętać o dwóch ważnych zasadach:

  • lustro zawsze powinno współgrać ze stylem wnętrza w którym się znajduje,
  • orientacja lustra pozioma bądź pionowa.

Lustro we wnętrzu- gdzie umieścić na ścianie

wnetrze industrialne
Źródło: Pixabay.com

Aby jak najlepiej wybrać lustro do wnętrza, warto odwiedzić hurtownie szkła, gdzie można znaleźć szeroki wybór luster z ramami. Przykładem takiej hurtowni jest https://www.rkglass.pl/uslugi/lustra-na-wymiar/. W dobrych hurtowniach szkła można znaleźć wiele ciekawych ram, które pasują do powszechnego stosowanego stylu klasycznego. W nowoczesnych wnętrzach najlepiej będą się prezentować lustra w nowoczesnych ramach – można je zakupić nie tylko w markecie budowlanym, lecz również w każdej hurtowni szkła.

Lustro we wnętrzu nie tylko przykuwa wzrok, lecz również rozświetla i powiększa pomieszczenie. Lustrem, które znajduje się w danym w pomieszczeniu można, nie tylko podkreślić atuty, lecz także ukryć wady aranżacyjne. Bardzo powszechną praktyką dekoratorską, jest stosowanie luster na wymiar, na pustej ścianie. W ostatnim czasie bardzo modne jest umieszczanie lutra na wymiar nad kanapą w salonie bądź nad zagłówkiem łóżka w sypialni.

Lustro we wnętrzu industrialnym

We wnętrzach w stylu industrialnym, zamiast klasycznych dekoracji na ścianie można spotkać lustra w różnej wielkości. Najczęstszym zabiegiem we wnętrzach loftowych jest doświetlenie pomieszczenia poprzez umieszczenie dużego lustra na przeciwko okna – dzięki temu promienie słońca odbijają się od tafli szkła, doświetlając przy tym pomieszczenie. Lustro w stylu industrialnym powinno podkreślać atuty wnętrza oraz korygować optycznie jego proporcje. Należy pamiętać, iż zbyt duża ilość luster w pomieszczeniu może je przytłoczyć oraz nadać uczucie chłodu w pomieszczeniu.

Kształt luster we wnętrzach loftowych powinien zależeć od ogólnej stylistyki wnętrza, dlatego warto postawić na lustra o niecodziennej formie. Najczęściej lustra do wnętrz industrialnych wykonane są z metalu, jednak rama lutra nie musi być w metalicznym kolorze. Bardzo dobrze w wnętrzach loftowych prezentują się lustra w czarnej bądź czerwonej ramie.

Lustra oraz ozdoby ze szkła nadają wnętrzu nie tylko dużo świetlnych refleksów, lecz także dużo nieoczywistych optycznych złudzeń. Lustra można montować nie tylko na suficie, lecz również na podłodze czy na toaletce. Bardzo dobrym pomysłem są płytki lustrzane do łazienki. Zawsze należy pamiętać o oświetleniu luster, dzięki temu można nadać pomieszczeniu wyjątkowego wyrazu.