Uroda

Implanty zębowe – w trosce o piękny uśmiech

Nie każdy z nas może cieszyć się pięknym uśmiechem. Niektóre osoby z powodu wypadku lub nieodpowiedniej dbałości o higienę jamy ustnej, posiadają braki w uzębieniu. Z pomocą przychodzi wtedy implantologia, która umożliwia uzupełnienie ubytków w jamie ustnej. Czym są, jak dbać i gdzie wykonać implanty w Łodzi?

Czym są implanty zębów?

Implant to specjalnie wykonana śruba, którą osadza się w dziąśle, a dokładniej kości pacjenta. Jej zadaniem jest zastąpienie korzenia zęba. Następnie do śruby przykręcany jest łącznik. To dzięki niemu możliwe jest założenie korony (w formie przykręcanej lub do zacementowania). Korona protetyczna ma za zadanie imitować prawdziwy ząb, a także spełniać jego funkcje. Implant może być zrealizowany w formie pojedynczego zęba, jak również kilku, czy nawet łuku zębowego.

Implanty w Łodzi można wykonać w gabinecie stomatologicznym, który posiada odpowiednie możliwości do przeprowadzenia takiego zabiegu. Przede wszystkim, zabieg taki może wykonać chirurg stomatolog, dlatego nie każdy dentysta może podjąć się wykonania takiej usługi. Warto brać pod uwagę doświadczonych chirurgów stomatologów, a także miejsca, które cieszą się dobrą opinią, oferujące wysokiej jakości materiały, a nawet gwarancje na wykonane zabiegi.

Gdzie wykonać implanty w Łodzi?

Tak jak zostało wspomniane, należy wybrać odpowiednie miejsce na wykonanie takiego zabiegu. Implant zęba lub implanty zębowe to poważna inwestycja, ponieważ wykonywana jest na lata, a użyte materiały będą mieć wpływ na wygląd korony, która z biegiem czasu może pozostawać w lepszej lub gorszej kondycji.

Wyszukując hasło: implanty Łódź, zapewne pojawi się wiele wyników. Wtedy warto przeczytać i zapoznać się z ofertami, które przedstawiają poszczególne centra stomatologiczne czy gabinety. Dobrą praktyką jest skontaktowanie się z taką placówką, w celu zdobycia większej ilości informacji o przebiegu zabiegu czy cenie usługi.

Można również poszukać opinii osób, które korzystały z usług konkretnego chirurga stomatologa czy placówki, dzięki czemu będzie łatwiej podjąć konkretną decyzję.

Jak dbać o implanty zębów?

Zadbanie o odpowiednią higienę jamy ustnej pozwala uniknąć problemów nie tylko z ubytkami w zębach, ale także z implantem zębowym. Brak dbałości o higienę może skutkować wypadnięcie implantu.

W związku z tym należy szczotkować zęby po każdym posiłku (przez min. 3 minuty), raz dziennie stosować nić dentystyczną, a także używać szczoteczki między zębowej w szerszych miejscach.

Należy także pamiętać o regularnych kontrolach, które pozwalają na kontrolowanie stanu implantu zębowego. O ich częstotliwości decyduje chirurg stomatolog, który go lub je wykonywał.