Dom

Czego potrzebuje noworodek i niemowlę. Kosz Mojżesza dla maluszków

Artykuł sponsorowany.

Zdrowy, spokojny i bezpieczny sen to w pierwszym okresie życia podstawa rozwoju dziecka. Najczęściej jednak kiedy odkładacie niemowlę do łóżeczka, maluch budzi się i demonstruje swoje niezadowolenie. Nic dziwnego – bliskość rodziców i niewielka, przytulna przestrzeń to coś, czego potrzebuje najbardziej. Kosz Mojżesza zapewnia mu jedno i drugie, dlatego jest idealnym pierwszym łóżeczkiem.

Bliskość rodziców

Tradycyjny kosz Mojżesza wiklinowy nie będzie Wam służył długo, to prawda, ale jego zalety w tym pierwszym okresie życia maluszka są nie do przecenienia. Niewielki, mobilny mebelek to ciepła, przytulna przestrzeń, w której dziecko czuje się spokojne oraz możliwość przenoszenia po całym domu, by maluch czuł bliskość rodziców.

Zdrowe środowisko snu

Czego jeszcze potrzebuje noworodek poza otulającą przestrzenią i rodzicami w pobliżu? Niezmiernie ważne są oczywiście kwestie higieny miejsca, w którym maluch spędza najwięcej czasu. Alternatywą dla tradycyjnych koszy jest nowoczesny kosz Mojżesza Shnuggle, w całości wykonany z przewiewnej bawełnianej siateczki, którą łatwo można zdjąć i wrzucić do pralki.

Oddychające, hipoalergiczne materiały to ogromne ułatwienie z utrzymaniu higieny i zapewnienia maluszkowi optymalnych warunków snu. Miękki kosz Mojżesza Shnuggle ma także wentylowaną bazę, która zapewni doskonałą cyrkulację powietrza, zapobiegając przegrzaniu i przepoceniu niemowlęcia. Niewykształcony do końca system termoregulacyjny powoduje, że maluchy mają tendencję do szybkiego wychłodzenia i przegrzania, co miewa negatywne konsekwencje zdrowotne, dlatego kosz Mojżesza Shnuggle jest polecany nie tylko dla małych alergików.

Ukołysane do snu

Niemowlęta uwielbiają delikatne kołysanie. Najlepiej czują się oczywiście w kołyszących je ramionach mamy i taty, jednak wtedy, gdy jest to niemożliwie lub gdy rodzice chcą wyciszyć dziecko przed zapadnięciem w sen, idealnie sprawdzi się kosz Mojżesza ze stojakiem, który ma funkcję bujania. Innowacyjny kosz Mojżesza Shnuggle ma stojak o dwóch funkcjach – w wysokiej pozycji jest stabilny i czyni z kosz idealne pierwsze łóżeczko, w niskiej zaś zamienia go w przytulną kołyskę. Delikatny ruch płoz i kojący glos rodziców zwykle wprawia maleństwo w stan błogiego uśpienia.

Potrzeba bezpieczeństwa, bliskość rodziców, higieniczne środowisko zapewniające dobrą termoregulację, zdrowe, nietoksyczne materiały i – w bonusie – delikatne kołysanie – kosz Mojżesza Shnuggle jest przemyślany w każdym detalu tak, by spełniać wszystkie najważniejsze potrzeby noworodków i małych niemowląt.