Dom

Mop tradycyjny – czy wciąż warto go kupować?

Od dawna, we współczesnym świecie, do mycia podłóg nie używa się już szmat i tkanin bez „wspomagaczy”. Sposób „na klęczka” był zgubny dla kręgosłupa, zajmował wiele czasu, wymagał ogromnego wysiłku, a dodatkowo nie dawał efektów, takich jak przy dzisiejszym stosowaniu mopów. Te znacznie się rozwinęły, ale wiele osób dalej stosuje ich najprostsze, tradycyjne wersje. Czy słusznie? Na rynku pojawiło się wiele różnych wersji mopów. Wśród nich są mopy, takie jak obrotowe, wyciskane, parowe, ale też tradycyjne. Te ostatnie składają się po prostu ze zwykłego, najczęściej plastikowego kija i specjalnego włosia wykonanego z tkaniny. Jego budowa jest banalnie prosta, ale używanie wymaga, np. wiadra.

Dlaczego warto jeszcze kupować mopy tradycyjne?

Przede wszystkim mopy tradycyjne nadają się do wielu zastosowań, np. do sprzątania pomieszczeń gospodarczych czy domków letniskowych. Są lekkie, niewielkie i łatwo je przetransportować. Oczywiście, dziś dużo lepiej sprzątać, np. mopem parowym, ale po co ciągać go ze sobą na działkę?

Mop tradycyjny jest też dużo tańszy i w przypadku, gdy się popsuje, można go, np. naprawić samemu lub wymienić na nowszy model. Podobnie jest z zewnętrznym wiadrem. W przypadku mopów obrotowych czy wyciskanych, popsuty mechanizm może całkowicie uniemożliwić korzystanie ze sprzętu.

Przykładem mopa tradycyjnego, płaskiego, który dobrze sprawdzi się w pracy jest między innymi mop profi. Jego wytrzymałość i skuteczność wspomoże sprzątanie w wielu przypadkach.

A dlaczego nie warto kupować mopów tradycyjnych?

Z pewnością sprzęty te nie są już tak efektywne w pracy. Zostawiają smugi i zabrudzenia. Nie nadają się do większych mieszkań, jeżeli chcecie sprzątać dokładnie, ale też szybko. W naszej opinii warto kupować mopy tradycyjne, ale traktując je jako alternatywa dla nowocześniejszych wersji tego urządzenia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o różnego rodzaju mopach, to sprawdź stronę Leifheitsklep.pl. Znajdziesz tam wiele informacji o tych urządzeniach do sprzątania, ale tatkże o wielu innych przydatnych rzeczach.